Hediyelik Eşya, Naciye Butik Bozcaada

Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanı Sırları: Nelere Dikkat Edilmeli?

Bozcaada Hediyelik Esya Dukani Secen Blogger Bozcaada Kadını Ayakta Duruyor ve Nerede Bozcaada Hediyelik Esya Alacagına Karar Vermeye Calısıyor

Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanı bu yazımızdaki konumuz. Bozcaada’da gelip geziyoruz ve güzel alışveriş geçiyoruz. Bunu yaparken de, anılarımızı taze tutmak, yakınlarımıza güzel hediyeler alarak dönüyoruz. Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanlarından da adaya ait şeyler alarak sevdiklerimizi mutlu ediyoruz. Bu yazımda Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanından alışveriş yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkliyorum.

Bozcaada’dan Neden Hediyelik Eşya Alınıyor?

Bugün Bozcaada’nın gerek Türkiye’nin Ege’de bulunan 2 adasından birisinin olması, gerekse de eskiyi olduğu gibi koruması Bozcaadayı bir çok farklı tatil beldesinden ayırmaktadır. Gelen ziyaretçilerin duygusal bir boyutta ada ile bağ kurması ve adanın büyülü atmosferini tatması ise unutulmaz olmasını sağlamaktadır. Tabii, karadan kopuk olması ve Rumlardan kalan geleneklerin hala yaşatılıyor olması ise, adayı ayrıştırmaktadır.

İşte bu yüzden, Bozcaada’ya gelenler adayı unutulmaz olmasını istiyor ve bu duyguları daima sürdürmek istemektedir. Bu da Bozcaada’yı aslında neden seçtiğini ziyaretçilerin anlatmakta. Benim de sizden çok farklı değil. Bunu da adada ender olarak bulacağı ürün ve eşyalarla bağdaşdırarak sürekli hatırlanabilir olmasını istemekteler. Bunların her birinin el emeği ve göz nuru olması ise ayrı bir manevi önem katmaktadır. Ayrıca, burada yaşadıklarını kalıcı hale getirmek ve duygularını sürekli yaşatmak için hatıra olarak saklamaktadırlar. Tabii bir de, burada yaşadığı duyguyu sevdikleri ile paylaşmak için Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanı uğrayanlar bulunmakta. Hem sevdiği akraba ya da sevgileri, yakınlarının müsait zaman bulamaması, hem de onları hatırladığı göstermesi nedeniyle Bozcaada’dan hatıra ile dönmektedirler.

Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanı Neler Var?

Bozcaada Hediyelik Eşya ile ilgili detayları sizlerle hatırlasanız paylaşmıştım. Bozcaada’nın Türkiye’deki bir çok tatil beldesine göre farklı olduğunu belirttik. Son dönemde önem kazanan Ada Caz Festivali, ve sporcuların gözdesi olan Ada Yarı Maratonu bunlardan sadece bazılarıdır. Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanı konusunda aslında biraz böyle. Bozcaada’da kendinize ve sevdiklerinize Hediyelik Eşya almak için, bir çok farklı eşya, hatıraya dair objeler, yeme içme ürünleri bulabileceksiniz.

Bozcaada’nın Türkiye’deki bir çok tatil beldesine göre farklı olduğunu belirttik. Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanı konusunda aslında biraz böyle. Bozcaada’da kendinize ve sevdiklerinize Hediyelik Eşya almak için, bir çok farklı eşya, hatıraya dair objeler, yeme içme ürünleri bulabileceksiniz.

Bunların içinde, yeme içme denildiğinde, badem kurabiyesi, reçel, zeytinyağı, şarap ve üzüm suyu gibi ürünler rahatlıkla bulunabilir. Bir de, adaya özel yerel lezzetler, kahve, lokum, kurabiyeleri de bir çok noktada bulabilirsiniz.

Bunun dışında, hediyelik eşya olarak sorduğunuzda, ada yapımı elbiseler, şalvarlar, otantik elbise, kimano, bohem kadın giyim parçaları, etnik sandalet, tshirt, etek, vintage ürünler, retro objeler, rengarenk seramikler, şirin yastıklar, bez bebekler, tasarım ürünler, toprak çanaklar, küçük biblolar, kil tabaklar, cam boncuklar gibi ürünler bulunmaktadır.

Bozcaada Hediyelik Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanı dediğimizde bu kadar farklı ürünün olduğunu belirttik. Çok farklı ürünlerin, çok farklı üretici ve mağaza tarafından da sunulduğunun bir kaç Google araması ile farkındasınızıdır. Peki, bu ürünler içerisinde, alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle, Bozcaada’ya geliş amacımızın, Bozcaada’nın özgün atmosferini yaşamak ve farklı olduğunu duyarak geldiğinizi on yılı aşkın ada sohbetlerimizde artık kanıksamış durumdayım. Bundan dolayıdır ki, Bozcaadamıza geldiğimizde gerçekten adanın ruhunu taşıyan ve Bozcaada’dan hediyelik eşya aldığınızda paranızın gerçek karşılığını almanızı istiyorum.

Bozcaada’dan Hediyelik Eşya alırken şunlara dikkat etmek önemli?

  • Aldığınız ürün özel mi? Yoksa, bu ürünü İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerdeki toptancılarında, ya da dükkanlarında daha uygun fiyata bulabiliyor musunuz?
  • Tercih edilen hediyelik eşya’da Bozcaada’ya ait bir dokunuş var mı? Bozcaada anısını hatırlatan, adanın veya yörenin ürünleri ile yapılan bir emek veya dokunuş bulunuyor mu? Yoksa, seri üretimden geçmiş herhangi bir ürünü sadece Bozcaada’dan mı alıyorsunuz?
  • Ürünün üreticisi ne gibi alanlarda en plana çıkıyor? Eğer tercih edilen ürün yeme-içme ile ilgiliyse, adadan yetimiş bir meyve, sebze veya içeriği mi kullanıyor? Aynı şekilde, bu üretici eğer ürün (elbise, seramik, cam vb.) üreticisi ise bunu nasıl üretiyor ve gerçekten bu konuda uzman mı?

Yukarıda belirttiğim soruları sorduğunuzda aslında Bozcaada’dan Hediyelik Eşya alırken aldığınız ürünün karşılığını ve adaya ait gerçek bir şey götürdüğünüzden emin olabilirsiniz. Siz siz olun, bu soruları sormadan, karar vermeyin. Bizim ile farkımızı ayrıca, ulusal basında da bulabilirsiniz.

Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanı Yazısı Özeti

Bu yazımda Bozcaada’ya gelenler neden Bozcaada’dan Hediyelik Eşya alıyorlar?

  • Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanı Konsepti nasıl olmalı?
  • Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanlarında ne gibi farklı ürünler bulunmaktadır?
  • Hediyelik Eşyayı Bozcaada’dan alırken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi 3 soruyu sorarak aldığımız ürüne karar vermeliyiz?

Bu soruları sorduğumuzda, gerçek anlamda değer elde edeceğinize inanıyorum.

İyi Alışverişler…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat