Bohem Giyim

Bohem Elbise ve Giyim Tarzı Nasıl Olmalı?

Bohem Elbise giyen ve Bohem Giyim Tarzına Sahip olan kadın Bozcaada sahilinde gün batımında yüzünü güneşe dönmüş otantik takıları ile poz vermekte

Bohem Elbise ve Giyim Tarzı Nasıl Olmalı? sorusunu son dönemde Instagram ve diğer sosyal mecralarımdan aldığım için sizler için yanıtlıyorum. Bu soru son dönemde çokça geldiği için, yanıtlamak ve stil sahibi kadınların bu konuda daha iyi bilgilenmesini istiyorum. Bohem giyinmek gerçekten kolay değil ve bu tarza nasıl sahip olacağım denildiğinde bilinen bilgiler kısıtlı. İşte tam da bu yüzden, bu işi uzun süreden yapan tutkun bir girişimci ve kadın olarak, Bohem Elbise ile ilgili bilinmesi gerekenleri açıklayacağım.

Bohem Elbise Modellerine Hızlıca Bir Bakalım

Bohem tarz sadece bir moda trendi daha fazladır. Bu kendi başına, çok özel bir ideolojisi ve karmaşık bir geçmişi olan gerçek bir kültür akımıdır. Yakından 60’lara ve 70’lerde, bugünlerde hippi moda ilişkilendirilmiş olsa da, bohem moda ana akım kültürün bir parçasıdır. Ama gerçek bohem moda aslında 19. yüzyılda bir karşı kültür olarak başladı vardır. Bugün, bohem giyim ve aksesuar çeşitli tarzı gerçek bir fenomen, onun rahat giyim öğeleri, otantik aksesuar ve elementlerin genel sanatsal, yaratıcı mishmash ile, zahmetsiz, rahat moda çizgilerini takip biri yapmaktadır. Geleneksel şekilde bir alternatif, daha özgür yaşam tarzıdır. Ve materyalizmden toplumun kısıtlamaları nedeniyle her şeye karşı bir toplumsal duruş ile eşleştirilmiştir. Boho chic modası beraberinde gelen yaşam tarzı ideolojiyi temsil eder. Boho chic giyim tarzının günümüzde evlilikler ve bohem düğün kıyafetlerine de yansımış durumdadır.

Bohem Tarihçesi

Bohem, bugünlerde hippi moda ilişkilendirilmiş olsa da, bohem moda ana akım kültürün bir parçasıdır. Ama gerçek bohem moda aslında 19. yüzyılda bir karşı kültür olarak başladı vardır. Bugün, bohem giyim ve aksesuar çeşitli tarzı gerçek bir fenomen, onun rahat giyim öğeleri, otantik aksesuar ve elementlerin genel sanatsal, yaratıcı mishmash ile, zahmetsiz, rahat moda çizgilerini takip biri yapmaktadır. Geleneksel şekilde bir alternatif, daha özgür yaşam tarzıdır. Ve materyalizmden toplumun kısıtlamaları nedeniyle her şeye karşı bir toplumsal duruş ile eşleştirilmiştir. Boho chic modası beraberinde gelen yaşam tarzı ideolojiyi temsil eder. Boho chic giyim tarzının günümüzde evlilikler ve bohem düğün kıyafetlerine de yansımış durumdadır.

Bohem Elbise Stili ve Bohem Kıyafet Tarzının Geçmişi

Bohem Elbise, Boho Tarz, ve Bohem Stilinin zamanla herhangi bir dönemin ana akım trendleri farklı moda alternatif tipi, olarak tanımlanır. Aslında, bu kesin tanım eğiliminin tüm tarihi için geçerlidir. 200 yıldan uzun bir süre önce, bohem genellikle zaman sanatçıların yanı sıra yazar ve belirli eksantrik aydın ile ilişkili egzotik tarzı anlamda anılan bir terim oldu.

Bohem Kıyafet, Bohem Elbise ve Giyim Tarihi

Bohemians ilk söz Fransız Devrimi zamanında, 18. yüzyılın sonunda büyük. O zamanlar, sosyal ve ekonomik koşullar nedeniyle, sanatçılar ve reklamlar hem yoksulluğa zorunda kaldılar. Sonuç olarak, zamanın sanatçı eski ve kullanılmış giysiler giyen başladı. Kısa bir süre sonra ekonomik iklim stabilize bir kez, sanatçılar daha yaratıcı tarafını ifade keşfetti. Bu yüzden, çoğu zaman daha eksantrik ve son derece sanatsal şekillerde çalımalara katıdılar. Bu dönemin genel algısında, sanatçılar Bohemia denilen bir bölgede, Doğu Avrupa, Balkan bölgesinde kendi kökenlerine benzeyen şekilde göçebe çingenelerin, benzer şekilde giyinmiş olmasıydı. Sonuç olarak, ‘bohem’ dedi daha iyi bir kültürle eşanlamlı oldu. Buna bağlı olarka, karşı kültür, sosyal yapılara ve ana akım estetiğe yaratıcılık, sanatsal ifade, hem de ihmal ile ilişkili olmaya başlamasıdır.

Bohem Romantikler ve Fransız Bohemler

19. yüzyılın ortalarına doğru, Romantikler (dönemin romantik sanat ile özdeşleşmiş aydınlar) Fransız Bohemians ile ortaklık kurdu. Gruplar çiçekli giysiler, oryantal esintili giyim, otantik esintiler, ortaçağ elemanları ve görünüşleri renkli malzemeler yanı sıra çingene esinlenen aksesuar ve saç, ispanyol paça, eski palto ve sıkıntılı kumaşlar birleştiren başladı. Aynı anda birçok kişi tarafından takdir ederken, bu ayrıntılar bütün dönemin ana akım moda çok farklıydı.

Bohem Elbise ve Tarzının Gelişimi

Zamanla, Bohemians’ tarzı oldukça gelişmiştir. Bir zorunluluk olarak başlayan şey oldu bir ideolojiyi (yoksulluk nedeniyle yetersiz giyinme) beraberinde getirdi. Sosyal anlaşmalara aykırılık materyalizme karşı bir pro ortak yaşam alanları ve genellikle statükoya karşı oldu. Daha sonra, Bohemians döneminin sert korseler ve crinolines karşı durdu. Estetik Hareketine, katıldı. Sonuç olarak, Estetik Hareket takipçileri rahat uyan, el nakışları ve otantik esinlenen tasarımlar üzerinde odaklanmış yeni bir yaşam tarzı ve giyim yeni stili kucakladı. El Yapımı Elbise ise bu stile ilham verdi. Zamanın edebiyat ve müzik sanatçıları olan Henri Murger ve Puccini Bohemians başyapıtlarında ithaf yeni geliştirilen karşı kültürlerini referans başladı.

Bohem Elbisenin Başlangıcı ve Gelişimi

20. yüzyılın başlarında, tasarımcılar üst seviyeye bohem modayı ön planda almaya başladı. Aralarında Rus ve Ortadoğu unsurları içeren tasarımlarında, içine etnik detaylar çeşitli dahil Paul Poiret oldu. Aynı şekilde, tekstil tasarımcısı William Morris tüm karmaşık ve son derece süs gür çiçek baskıları, etnik desenli paisley ve girdabı öne çıkaran iç tasarım ve moda hem de desen çeşitli yarattı.

Hippi Tarzı ve Hippi Giyim Hareketi

Bohem Hareket 1960’larda yeni bir anlam, moda tanımını değiştirmek üzereyken yerini aldı. Hippi Hareketi etnik elbiseler, nakış, karışık baskılar, hacim, saçak dahil geleneksel yaşam tarzları, yeni giyim tarzlarına karşı durdu. Git gide alevlendi ve zamanla geçmişin siluetlerini popüler hale getirmeye başladı. Hippiler materyalizme ana akım değerlerine kadar her şeyi reddetti. Böylece, önceki on yılın, aerodinamik cilalı ve klas siluetleri karşı çıktı. Bu şekilde, kendi moda seçimlerinde özgürdü bunun için herhangi bir sosyal yapılara, kurulmuş kurumlardan yön verilmesini beklemiyordu.

Bozcaada Caz Festivali – Bohem Bozcaada Kadının Festivali

Bohem Elbise Gardırobu için 5 İpucu

Eğer bir bohem stilinden elbise gardırop yaratmak istiyorsak isek, bohem parçalar ile bir koleksiyon bunun başlangıç noktasıdır. Peki nedir bohem stilinden parçalar? Gerek kombinlenebilir, gerekse de kolayca seçenek sunabilmesi için, 20 adet parça oldukça yetelidir. Gerçek şu ki, bohem giyim tarzında doğru parçalar seçildiği takdirde, giyim tarzı birbirini kolayca tamamlayabilir ve stil kendini ortaya koyabilmektedir. Üst parçalardan, gelinliklere, alt parçalara, saç bantları, dış giyimden takı ve aksesuarlara kadar, size şimdi nelere sahip olmanız gerektiğini tek tek açıklayacağım.

Bohem Giyim Renkleri

Etnik Desenli Bohem Elbise ve Bohochic Kıyafet tarzı oluşturmak için nereden başlanmalı? Bohem Tarz Giyim Stiline renk paletinden öncelike başlamak gerekir. Ön planda, Bohem elbise gardırop oluşturmak için geldiğinde en kolay kurallardan biri uygulamak için sizlerle ipuçlarını paylaşıyorum:

İpucu 1:

Sıcak ve soğuk tonları dahil edin. İyi bir genel kural 6 ila 12 tonlarda bir koleksiyon için tercih etmektir. Eğer baskılar seviyorsanız minimalist tarzda doğru çekilmek durumunda daha az ve daha seçin ve bir bohem bir görünüm için hedeflemek

İpucu 2:

Kardeş ve benzer tonları kullanın. Örneğin, kahverengi (karamel, bordo, latte) veya mavi (turkuaz, çelik, gök mavisi ve lacivert) ait ayak tonlarının üç tonları dahil ve solitaire, izole renkleri kaçının. Bu ipucu koleksiyonun çok yönlülük kazandırır her şeyi kolayca eşleşen bir bohem gardırop için yardımcı olacaktır.

İpucu 3:

Pastel ve yanı sıra zengin tonları ekleyin. Yapay, neon renkler, hem de son derece doymuş giysileri kaçının.

İpucu 4:

Renk düzeni içinde düşünce bir sürü koyarak neden esastır bir renk paleti ile başladıklarında baskılar Karıştırma çok daha kolaydır.

İpucu 5:

Sahip olduğunuz elbiseler ve kıyafetlerin bir özgün mü? El yapımı ve orjinal madde kullanım oranı ne kadar? Aslına sadık kalarak mı otantikliği korunmakta. Stil sahibi olmak istiyorsunuz yoksa herkeste olan herhangi bir ürünü mü alıyorsunuz?

Bohem Elbiseler

Bakılması Gereken Detaylar:

 • Rahat Duruş,
 • A-line keser Bell,
 • Karışık kır baskı tasarımları
 • Off-omuz kesimler
 • Trompet ve piskopos tarzı kol
 • Yarım kollu elbise,
 • Üç çeyrek uzunluk kollu Çeşitli dekoratif süsler

Otantik Elbise, Tshirt, Kimano, Üst Giyim

Bakılması Gereken Detaylar:

 • Pon pon,
 • etnik desenli baskılar,
 • V yaka oyuntuları,
 • Off-omuz kesimler,
 • Karışık baskı Embroideries tasarımlar,
 • Gevşek, rahat bel,
 • Trompet kollu elbise,
 • Yarım kollu elbise,
 • Üç çeyrek uzunluk kollu Çeşitli dekoratif süsler

Otantik Etek, Şort, Şalvar, Alt Giyim

Bakılması Gereken Detaylar:

 • Flared siluetleri flowy,
 • Karışık baskılı etekler,
 • Geniş kesim etekler,
 • İspanyol Paça Pantolanlar,
 • Nakış işler

Bohem Kimano, Dış Giyim

Bakılması Gereken Detaylar:

 • Biraz büyük boy siluetler,
 • Rahat kıyafetler,
 • Dekoratif saçak ve süsler

Etnik Ayakkabı ve Terlik

Bakılması Gereken Detaylar:

 • Doğal, sıcak kahverengi,
 • Bej gibi renkler ve griler,
 • Ahşap Brode
 • Rahat Topuk Platform,
 • Topuklu Düşük kovboy çizmeleri

Otantik Aksesuar ve Detaylar

Bakılması Gereken Detaylar:

 • Fringe,
 • Püsküller ve Diğer Süsler,
 • Etnik Baskı,
 • Renkli ve Desenli Saç Bantları
 • Kepçe Tarzı Rattan Çanta,
 • Örgü Kemer Örgü Detaylandırma,
 • Patchwork Tasarımları,
 • Delikli Karışık Baskılar,
 • Antiqued Bitiş Takı Tasarımları
 • Yuvarlak ve Büyük Güneş Gözlükleri

Bohem Giyim Tarzı

Bohem Giyim stili ve tarzının geniş silüetler ve kesikler ve bir o kadar da aralığında, belki daha fazla karakteristik malzeme, desen ve teknikler ile birlikte gelir. Genel bir kural olarak, bohem tasarımlar sanat ve rustik unsurlarla artı etnik, folk ve çiçek desenleri barındırmaktadır. Bu da bir doğadan meydana gelen ürünlerin, doğa tonları ve tasarımları ile doğal malzemeler kullanılmaktadır. Biz en simgesel baskılar ve desenleri en sık kullanılan kumaşlar ile başlayarak orada tüm ana bohem unsurların bir sözlük hazırladık.

Bohem Malzeme

 • Dantel – bohem dantel genellikle hassas ipek dantel daha görünüş olarak daha rustik ve daha fazla değil, beyaz veya fildişi tonları bulundurmalı,
 • Oya – İç tasarım arenasında ödünç ve festival bitkileri, çanta ve hatta bikinili dahil dantel ve el işleri,
 • Kumaş – Doğal kahverengi veya boz ve tercihen giyilen-out tonlarına yakın veya hakiki,
 • Deri Denim – Işık, koyu, yoğun, noktalı,
 • Kadife – Güzel bir ton yakalamak için, Boho ayakkabı bir elyaf gibi kullanılabilir,
 • Ağaç – Ayakkabı platformları, bilezikler, boncuklar ve diğer takı parçaları,
 • Turkuaz – En popüler bohem mücevher, yüzük, küpe ve kolye süslemeleri,
 • Rattan – çanta ve ayakkabı oluşturulmasında kullanılan malzeme,

Bohem Desenler

 • Kafes – bohem giysilerine karakteristik çok süs Fas karo esinlenen tasarımlarına stilize olanlardan, çeşitli biçimlerde gelir simetrik desen;
 • Ikat – bir teknik ve bunları dokuma önce kumaşların boyanması karşı içeren bir desen hem de;
 • Çiçek – renkli ya da sessiz büyük ölçekli, küçük ölçekli, bohem çiçek desenlerini stilize ve minimalist şey ama;
 • Tribal – Afrika kültürlerinden esinlenerek, aşiret baskılar bohem giyim stili ve tarzının zımba, genellikle kalın ve parlak tonlar bulunan şunlardır;
 • Kilim – Türk halıları el yapımı düz duvar halısı tasarıma sahip, kış mont, çanta ve yelek olarak yeniden keşfetti;
 • Paisley – Pers menşeli, şal genellikle gizemli sembolizm içeren, son derece karmaşık ve süs olan egzotik bir kalıptır;
 • Kafes – ille bohem, ancak daha karmaşık sürümlerinde bohem giyim tarzının parçası olarak sık bulunan olmayan bir tekrarlayan deseni.

Bohem Elbise Teknikleri

 • Makrame – genellikle yelekler, plaj örtbas ve çantalar oluşturulmasında kullanılan iç tasarım ve giyim öğeleri, hem tekstil üretiminde kullanılan düğümleme tekniği bir tür;
 • Tie-boya – 1960’lara tie-boya hippi kültüründen ödünç gelenekselleşmiş kalıpları üretmek için kullanılan bir tekniktir;
 • Sıkı- Eski, eski ve yıpranmış en popüler seçenek olmaktan sıkıntılı denim ve deri ile bohem tarzı;
 • Yamalı – torba oluşturulmasında kullanılan (ya da tekstil veya deri) ya da giysi tasarımları ya bir ana tekstil ya da bir aplike olarak dahil

Bohem Elbise Süslemeleri

 • Nakış – giyim ve aksesuar için ek sanatsal hisler eklemek için kullanılır;
 • Fringe – deri, ip veya iplikten hazırlanmış ve botlar, çantalar, ceketler, yelekler, kimonolar ve daha süslemek için kullanılan;
 • Pom-ponlar – bohem estetiğe daha yeni bir ek, ponponlar debriyaj, bluz ve bikini süslemek için kullanılır;
 • Çiviler – Başka aksesuar, güneş gözlükleri ve ayakkabı ağırlıklı olarak kullanılan süsleme, aynı zamanda dış giyim;
 • Püsküller – giyim veya takı tasarımının bir parçası olarak düzeltir olarak kullanılan;
 • Aydınlatma- ceket, çanta, ayakkabı ve daha süslemek için kullanılan kristaller, payetler, boncuklar, dantel ve çiçekler dahil.

Bohem Elbise Trendleri

Bohem tarz her zaman karşı kültür olarak görülüyordu – 2000’li yılların başına kadar, yani. ünlü kültür, bohem tarz, hem de hızlı moda sonucunda, nihayet 21. yüzyılın ilk on yılında ana akım statüsünü kazanmıştır. süet, Maxis veya flouncy çiçek elbiseler ve tunikler ile eşleştirilmiş sıkıntılı denim spor film yıldızları, şarkıcılar, modeller, hem de ünlü ünlü tasarımcıları ile, bohem tarz kendi başına ikonik trendi haline geldi.

Janis Joplin, Stevie Nicks ve Donna Summer gibi yıldızlar 2000’li öncesinde tamamen disko ve hippi-infüze 60’lara ve 70’leboyunca bohem trendi uyulması. Bohem eğilim birçok alt kültürler tarafından kabul edildikten da, bu belirli yıl tam sonuna kadar iddialı bir trend kabul etmedi. Bu divaların ortak noktası ne oldu? Pelerin benzeri şallar, şapkalar, ispanyon paçalar, yuvarlak güneş gözlüğü, bir bolluk kolları dışarı kanatlı ve pantolon alevlendi artı çiçek gücü desenleri bolca.

Bozcaada Bağ Bozumu Festivali – Bohem Kadının Kaçırmaması Gereken Festivaller Arasında

Günümüzde Bohem Elbise, Giyim ve Festivaller

Coachella bir kültür ve kendi başına bir yaşam tarzı ve günümüzün daha aşınmış-infüze bohem tarzı doğru temsil haline gelmiştir. sosyal medya etkileyenler ve düzenli halk A-HENÜZ gelen Victoria Secret modelleri içinden Coachella tüm SoCal, zahmetsiz bir görünüm olduğu hakkındadır. sıkıntılı denim, dantel cover-up ve tığ bitkileri, bandanaları ve saç bantları, yuvarlak ve büyük güneş gözlükleri, tüm çocuklar sunnies, geçici dövmeler, flouncy Maxis bot ve aksesuar aşırı yüklenmeye: SoCal göz mastering için elemanlar olmazsa olmaz. Bu arada, benim favorim olan Caz Festivali için, Bohem Bozcaada kadının tarzına çok uygun olduğuna inanıyorum. Aynı zamanda, Bozcaada Koşu Etkinliği de, bohem bir etkinlik olmasa da, adamız için atlanılmaması gereken bir spor festivali olduğunu bir ada tutkunu olarak hemen eklemem gerekir.

Naciye Butik Bozcaada‘nın Coachella Festivaline ürün gönderdiğini biliyor muydunuz?

Bohem Takı ve Bohem Aksesuarlar

Otantik Takı ve Giyim için vazgeçilmez olan ve bohem bir görünüm elde etmeyi olduğunda, takı ve aksesuarlar size spor kıyafetinize kadar önemli olduğu. sarmaktadir için saç bantları ve delikli torbalardan bling turkuaz ve püsküllü itibaren, burada bir all-bohem gardırop küratörlüğünü için gereken aksesuar ve takı ana tipi vardır.

Otantik Aksesuar ve Bohem Takı

Bohem aksesuarları tespit etmek oldukça kolaydır. Düz temel ve basit basit bir kural olarak, herhangi bir şey gibi muhtemelen bohem değildir. Eğer bir el çantası ya da düzeltir, pon pon, püsküllü ve saçak, delikli elemanlar, aplik ve nakış, etnik baskılar ve desen özelliği bir çift ayakkabı bakıyorsanız Öncelikle, o şansı bir Boho chic hazine keşfettim vardır. Üstelik aerodinamik siluetleri, yapısal kesikler, klasik tasarımlar ya da zarif çizgileri geliyor şey bohem tarzının büyük bir hareket olduğunu. kumaşların gelince, o bohem aksesuarları seçmek dışarı geldiğinde doğal en iyisi ve bu böyle devam tuval, deri (iyi taklit alternatifleri de dahil), keten, rattan, ahşap, ip ve kapsamaktadır. O çanta, ayakkabı veya şapkaya gibi aksesuarlara gelince dahası, baskılar ve desenler en tipik bohem unsurlardan biridir. Aşiret Afrikalı alışkanlıklarına ve Türkçe, Farsça ya Faslı ayrıntılara ikat gelen Meksikalı baskılar itibaren, Boho-infüze aksesuar yelpazesi gorgeously ilham vericidir.

Bohem Çantalar

 • Saçak çanta,
 • Hasır Çantalar,
 • Otantik Çantalar,
 • Delikli deri çantalar,
 • Yapısız omuz çantası,
 • Etnik desenli İpli çantalar,
 • Nakışlı sırt çantaları,
 • Doğal kumaşlar, hakiki veya suni deri ve süet,
 • Boho chic süslemeli boncuklu kavramalar,
 • Halk baskılarında kanvas kepçe torbaları (Fas, Meksika, vb.),
 • Püsküller, danteller ve ponponlar gibi trimler,
 • Makarna torbaları,
 • Patchwork çanta ve kavramalar,
 • Rattan çantalar,

Bohem Elbise ve Otantik Giyim Tarzı modası tutkunu Naciye bu tarzı kendi tarzı olarak benimsemiş ve öncüsü olmuştur.

Bozcaada’nın ilk tasarım butiği Naciye Butik Bozcaada, ege stilini ve ada dokunuşunu kazandırmak üzere tutku ile tasarımlarına başladı. Tüm yaptığı dokunuşlarda sevgi ve emek vardır. Ünlü Blogger, Sanatsever ve Stil Sahibi Kadınların kısa sürede ilgi noktası oldu. Geleneksel tarz ile yeni tarzı yorumlaması, bohem stilinin şık bir şekilde sunabilmesi ve kendine has dokunuşları ile farklılığını ortaya koymaktadır.

2007’ten beri bu tarzını koruyarak günümüzün trendleri yakalamayı başarmıştır. Bundan dolayıdır ki, farklı bir stile kavuşmak, belli bir duruşa sahip olmak ve güzelleşmek isteyen kadınların adresidir Naciye Butik Bozcaada.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat