Bozcaada Stili, Hediyelik Eşya, Naciye Butik Bozcaada

Bozcaada Masalı – Naciye Butik Bozcaada

Bozcaada Masalı Naciye Butik Bozcaada Resimi ve Kadın Elbiselerin temsilen Bozcaada Bağları Resimi

Bozcaada Masalı olan Naciye Butik Bozcaada’nın kısa bir ada hikayesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunu paylaşmamın nedeni, Naciye senin ada hikayen nedir, neden adaya geldin ve Bozcaada’nın senin için ne önemi var gibi soruları son dönemde sosyal medya hesaplarımda aldığımda için, ben de sizlere buradan paylaşmak istedim. Hadi o zaman benim ada hikayemi hemen okumaya başlayın.

Bozcaada Masalı Bölüm 1 – Naciyenin Ada’yla Tanışma Hikayesi

Bozcaada Masalı başlangıcı hikayem Behramkale. Naciye, Berhamkale’de Tasarımcı olarak yıllardır tutuku ile işini yapmaktaydı…Gel zaman git zaman, Assos’a gelen ziyaretçilerinden Bozcaada’yı sık sık duymaya başladı. İşte tam bu noktada içimde benim bir merak başladı.

2004’ten beri yaşadığı Kuzey Ege’de Bozcaada‘nın ne kadar güzel olduğunu duymak yerine, kendi gidip keşfeşmeyi tercih etti.Aslında gelişi çok masumdu, sadece bir günlüğüne adayı ziyaret etmek idi…O yıllarda Bozcaada henüz bu kadar bilinmeyen bohem bir sanat adası idi. Ada’ya ayak bastığında hemen bir şeyi fark etti.Ada’nın büyüsü onu da içine almıştı bir kere,o küçük Arnavut kaldırımı sokakları, alçak katlı Rum evleri, herkesin gülen yüzü farklı bir yere geldiğini anlamıştı artık.

Oysaki zamanı çok az idi ve bu büyüden bir an önce kendini kurtarıp yapılacaklara odaklanması gerekiyordu.

Ne yapmalıydı? Onun da kafası iyice karışmıştı…

Masalın 2. Bölümü – Naciye’nin Adada Kalış Öyküsü

Naciye Adaya gelmişti bir kere. Vurulmuştu dar sokaklarına, Rum evlerine ve insanların her daim mutlu oluşlarına. Bir gün daha kalmayı tercih etti, çünkü daha adayı yaşayamamıştı. Evet evet o farklılık onu cezbetmişti. Yapamadıklarını, göremediklerini, gidilmeyen yerlere gitmeyi tercih etti, ama yetmedi.

Dakikalar kum, saatlar su olmuştu adeta, akıyordu, zamanı tutamıyordu bir kere. Elinde sihirli bir gücü olsabelki de, zamanı durdurmayı yeğleyecekti. Yapamazdı, yapmamalıydı da, o akışına bırakmayı tercih etti. Adayı, zamanı, hayatı herşeyi…

Mutlu insanlarla kaynaşmak, uzun sohbetler derken, bir gün bir gün daha sonra bir gün daha… Tam yirmi gün olmuştu zaman nasıl akmıştı, bir gün nasıl yirmi bir gün olmuştu anlamak mümkün değildi. Rüya görseydi şayet belki öyle olabilirdi. Oysa ki rüya da değildi bu..

O, ise herşeyi bir kenara bırakıp, adaya yerleşmeye karar verdi evet evet her şey bu kadar kolaydı aslında, sadece kalbini dinlemek…

 Herşey buraya kadar güzeldi peki adada ne yapmalıydı Naciye?

Naciye’nin Ada Hikayesi, Son Bölüm – Naciye Butik Bozcaada’nın Öyküsü

Naciye adaya gelmişti bir kere. Gönülü burada yaşamayı, burada kalmayı, kalbini dinlemeyi seçmişti. Naciye en iyi bildiği şeyi yapmalıydı, tutku ile, aşk ile, sevgi ile bağlı olduğu tasarımlarını…

Eski ile yeniyi bir araya getirmeye bayılıyor, günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş el işleri ile modern tarzı birbiri ile buluşturuyor, yerleştiği Bozcaada’nın kendi tarzını bulmasını sağlıyordu.  Bir anlamda, adanın yaşanılası doğasına yeni bir soluk getiriyordu. Bu sayede Bozcaada Hediyelik Eşya Dükkanı olmayı başarmıştır.

Bozcaada’nın ilk kadın tasarım butiği olarak aslında kendi otantik tarzını yaratıyordu. Bunun arkasında bitmek bilmeyen merakı, yaratıcı fikirleri ve en önemlisi de tutkusu saklı idi.

Her elbiseyi kendi araştırıp, tasarlıyor, el emeği ile dikiyor, ve her modelden sadece bir tane üreterek kadınların kendilerini özel hissetmeni sağlıyordu. 

Bu yarattığı yeni #bozcaadastili ve konsepti kısa sürede bir çok stil sahibi kadın ve ünlü moda bloggerı tarafından keşfetilmesi kaçınılmazdı, öyle de oldu.

Bugün 10. Yılını gururla dolduran Naciye Butik, Bozcaada’ya özel kıyafetleri, bohem elbiseleri, harem pantalonları, tarz kıyafet, bohem aksesuarları sevgisini katarak üretmektedir ve siz değerli kadınların daha güzel görünmesini sağlamaktadır…

Call Now ButtonHemen Ara