Bohem Giyim, Bozcaada Stili, Etkinlik

Bozcaada Caz Festivali Etkinliği Hakkında

bozcaada caz festivali programı rehberi caz festivali etkinliğinde bilinmesi gerekenler ve eğlenen gençler

Bozcaada Caz Festivali Etkinliğinin, ada için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Ada ve caz severlerin kulakları mest eden, gönülleri fet eden masalımsı oluşumun adanın ziyaret edilmesi gereken nedenlerden biri olduğunun bir ada sever olarak artık farkındayız. Ben de bu yazımda Bozcaada Caz Festivali’nde neler olduğunu hangi etkinliklerin ve sanatçıların performans göstereceğini, etkinlik hakkında tüm bilinmesi gerekenleri açıklıyor olacağım.

Bozcaada Caz Festivali: Bozcaadada Nasıl Giyinmeliyim?

Bozcaada Caz Festivali Nedir?

AAda denildiğinde artık hemen hepimizin Caz Festivali ile yakından anıldığını ve bir araya geldiğini biliyoruz. Caz Festivali’nin ada için önemli olmasının nedenlerinden biri, Bozcaada‘nın yaratmış olduğu özel havasından dolayı olduğuna inanıyoruz. Bu hava adaya çok uygun olduğuna karar verildiğinden bu etkinliğin Bozcaada’da olmasına karar verildi.

Festival adında anlaşılacağı gibi Caz Müziği kapsamanın yanı sıra diğer alternatif müziklerinde dahil olduğu bir etkinlik olarak ortaya çıkmaktadır.
Farklı jenerasyonlardan müzisyenleri dinleyiciyle buluşturacak olan Bozcaada Caz Festivali; funk, pop, etnik, balkan, füzyon ve özgür caz gibi türleri içerecek geniş bir programla müzik severleri kapsamasıdır. Festivalin önemli özelliklerinden biri de, sadece müzik ile kendini kısıtlamamasıdır.
Gastronomi, çocuk atölyeleri, beden odaklı atölyeler, tadım etkinlikleri ve daha fazlasından oluşan yan etkinlikler festival boyunca katılımcıları, farklı deneyim atölyeleri ile ada severlere unutulmaz anlar yaşatmaktadır.

Bozcaada Caz Festivali Ne Zaman?1

Caz Festivali bu sene, 19 – 20 – 21 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Adanın önemli etkinliklerinden biri daha olan Bozcaada Ayazma Festivali ile arka arkaya gerçekleşecek olması adanın etkinlik takvimine ayrıca zenginlik katacaktır.

Sezon zamanlaması olarak, adanın sıcak olarak adlandırılan kalabalık dönemine de denk gelmesi, güzel havanın etkinlik katılımcıları tarafından tadının çıkarılmasına neden olmaktadır.

Bozcaada Caz Festivali Nerede?

Festival, Bozcaada Ayazma Manastırında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Festivalin tam yeri, Pavli Bozcaada etrafında gerçekleştmektedir. Ayrıca, festival lokasyonu, Bozcaada Ayazma Manastırı olarak geçse de, bu manastırın hemen arkasında yer alan, Bozcaada Mesire Mevkii (Bozcaada Çamlığı Mesire Yeri ) alanına yayılarak festivalin gerçekleştirilmesi için eşsiz bir lokasyon sunmaktadır.

Caz Festivaline Nasıl Gidilir?

Bozcaada Ayazma Manastırının yeri ise, Ayazma Plajına gelmeden hemen önce sağda yer almaktadır. Festivalin gerçekleştirildiği lokasyona sadece özel araçlarla değil, minibüslerle de şehir merkezinden kolayca gidilmektedir. Ayrıca, Caz Festivaline uygun olarak, minibüs saatlerinin düzenlenmesi caz severlere ulaşımı kolay hale getirmektedir. Bunların yanı sıra, taksi ile de yaklaşık 50 TL gibi bir ücrete Manastır lokasyonuna ulaşılabilmektedir.

Caz Festivali Katılımcıları Kimler?

Londra’dan çıkan en heyecan verici yeteneklerden biri olarak görülen davulcu Yussef Dayes, müziğin en saf halini icra etmeyi hedefleyen isimleri bir araya getiren Erkan Oğur Anatolian Blues Project, caz ve hiphop’ı kendine özgü tarzda harmanlayan Berlin’in dinamik ismi Bobby Rauschft. Giw, Türk müziğinin fark yaratan isimlerinden Birsen TezerTuluğ TırpanEylem Pelit ve Volkan Öktem’in projesi Pow Trio ve çok daha fazla ismi ağırlayacak.

Bozcaada Caz Festivali Programında Neler Var?

Yoga, Hareket ve Meditasyon, Vücut Farkındalığı, Soundpainting, Çocuklar ve Ebeveynler için spor atölyeleri festival alanında düzenlenmektedir.
Tüm müzikseverler bu yıl yine çok farklı jenerasyonlardan oluşan canlı konser performanslarıyla kendine has bir eğlence deneyimi yaşayacaklar. 

Caz Festivali Programı ile güzel haberler ve sanatçıların gündemde olduğunu duyuyor olsakta, programın tüm detayları şu şekildedir:

19 Temmuz Cuma
Birsen Tezer
Bobby Rausch ft. Giw
POW Trio (Tuluğ Tırpan, Eylem Pelit, Volkan Öktem)
The Kites
Orkun Bozdemir (Dj Set) 

20 Temmuz Cumartesi
Bidar
Bozcaada Ensemble
Emir Ersoy “RocKuba”
Yussef Dayes
Hemi (DJ Set)

21 Temmuz Pazar
Barış Demirel – Barıştık Mı
Erkan Oğur Anatolian Blues Project
Pol Belardi’s Urban 5
Selin Sümbültepe
Yaprak Melike (Dj Set) 

Programın detayları için, caz festivali web sitesine göz atabilirsiniz.

Festival Süresince Nasıl Giyinilmeli?

Bozcaada Caz Festivali Giyim Önerileri

Caz Festivalinin gerek 3 gün sürmesi, gerekse de akşam ve geceleri olması dolayısı ile hazırlıklı olmanızı öneririz. Bozcaada’nın yaz olmasına rağmen, hava durumu akşamları beklenin aksine bazı akşamlar serin olabilmektedir. Bundan dolayı her zaman, bir ince bir hırkanın eşlik etmesi size güzel olacağına inanıyoruz.

Caz Festivali Kadını Tarzı

Naciye Butik Bozcaada olarak, caz festivali kadınına uygun olarak, çok güzel kreasyonlar ve otantik aksesuar ve bohem elbiseler hazırladığımı ayrıca belirtmek isterim. Yıllardan beri Bozcaada’ya gönül veren biri olarak, adanın ruhuna uygun ve Caz Kadının Gönülünü kazanan el yapımı kıyafet ve el işi takılarımla Bozcaada’yı size uzun süre hatırlatacak hediyelik eşyalar hazırlıyorum. Çünkü biliyorum ki, bu yaptıklarımın hepsi siz değerli kadınları güzelleştirmek.

Diğer Ada Etkinlikleri

Yeri gelmiş iken, benim bir diğer sevdiğim diğer ada etkinlikleri arasında, Adidas Bozcaada Koşusu kaçırılmaması gereken etkinlikler arasında olduğunu eklemek isterim.

Yazının Özeti Hakkında…

Bu yazımda,

  • Bozcaada Caz Festivali Nedir?
  • Bozcaada Caz Festivali Ne Zaman?
  • Bozcaada Caz Festivali Nerede?
  • Caz Festivali Katılımcıları Kimler?
  • Festivali Programında Neler Var?
  • Festival Süresince Nasıl Giyinilmeli?

şeklindedir.

İyi Festivaller…

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat